Категории раздела
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Історія ліцею
МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

     Мелітопольський професійний ліцей залізничного транспорту – один з найстаріших навчальних закладів України. Свою історію він починає з 1902 року, коли при залізничних майстернях та депо були організовані дворічні курси, які надавали початкову загальноосвітню підготовку й практичне навчання слюсарної справи.
     1907 рік вніс свої корективи в історію навчального закладу: саме в цьому році засноване двокласне початкове залізничне училище для юнаків та дівчат Таврійської губернії Мелітопольського повіту. Повний курс навчання тривав 5 років. Про це свідчить довідка Російського державного історичного архіву Санкт-Петербурга. У день перепису населення (18 січня 1911 року) в училищі вже навчалось 273 юнака і 151 дівчина.
      У 1922 році з ініціативи Н.Крупської й за підтримки колишнього наркому шляхів сполучення Ф.Дзержинського на цій базі відкрито школу фабрично – заводського навчання (ФЗН), а вже в 1940 році школа ФЗН стала ремісничим училищем №1.
     Не можна не пишатися історією закладу, колектив якого зміг створити не тільки непогану на той час матеріально – навчальну базу, але й гідно витримати випробування, принесені війною, виховати справжніх громадян, захисників Вітчизни. Серед тих, хто відважно бився на фронтах Великої Вітчизняної війни, семеро удостоєні звання Героя Радянського Союзу: О.Перепелиця, С.Бесчасний, М.Лісконоженко, Ф.Хіміч, М.Малюга, В.Шабельник, Л.Кальян. 
     24 травня 1971 року Рада Міністрів УРСР постановою №228 присвоїла училищу ім’я Героя Радянського Союзу О.М.Перепелиці
   31 липня 2003 року ПТУ – 12 стало Мелітопольським професійним ліцеєм залізничного транспорту.
    Колектив примножує славу ліцею. Якщо перший випуск у 1923 році складав 27 чоловік однієї професії «Кочегар паровоза», то сьогодні ліцей налічує більше 600 учнів та слухачів, які навчаються за 15 професіями. До того ж в ліцеї можна отримати курсову підготовку, пройти курси підвищення кваліфікації та перепідготовку. 
    У МПЛЗТ сьогодні навчається не тільки молодь Запорізької області, а й з Джанкоя, Сімферополя, Керчі, Феодосії, Рені, Херсонської та Дніпропетровської областей, Вінницької, Чернігівської, навіть з Київської області.
    Освоїти тонкощі професій залізничника й отримати середню освіту вихованцям допомагає творчий, енергійний, висококваліфікований, стабільний, з багатими традиціями колектив майстрів виробничого навчання першої та другої категорії та викладачів - методистів, вчителів вищої категорії, першої категорії, відмінників освіти.
    Серед них – майстри в/н : Ліненко В.В., нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, орденом Трудової Слави ІІІ ступеня, медаллю «Ветеран Праці», Лихуша М.В., нагороджений знаком «Залізнична слава» ІІІ ступеня, Осадчук М.М., нині начальник Мелітопольського локомотивного депо, Клочко О.О., випускник ліцею, нині старший майстер, Парфьонов О.Ф., Соколюк С.В., Шевченко П.Т., який віддав профтехосвіті більше 40 років; викладачі загально – технічних та професійно – теоретичних дисциплін : Адамович Г.І., Груцинова О.М. та викладачі загальноосвітніх дисциплін : Токар Г.С., Гаврилюк Е.М., Моторіна В.Т., Масло О.О., Упорова А.Ф., Чубун Л.О., Бикова О.Г.
    З метою відзначення досягнень в роботі, особистого внеску працівника в розвиток навчального закладу колектив затвердив медаль «За вагомий внесок в розвиток ліцею». Такої нагороди удостоєні Адамович Г.І. та Токар Г.С. 
    Тож не дивно, що і в мирні дні ліцей пишається своїми випускниками. В історію бойової слави ліцею червоною ниткою вплітаються імена воїнів – інтернаціоналістів, які надавали інтернаціональну допомогу Афганістану: Фіденко Василь (випускник 1983 р., загинув 13.05.1984, виконуючи бойове завдання, нагороджений орденом Червоної Зірки посмертно), Мазур Тарас (випускник 1984р, загинув 02.02.1985 р., виконуючи бойове завдання), Кузьменко Віктор Анатолійович (випускник 1978 р., за бойові заслуги нагороджений орденом Червоної Зірки, нині очолює Спілку воїнів – афганців Мелітополя), Бердюгін Анатолій (випускник 1981 , нагороджений медаллю «За відвагу»). Онищенко Олександр Михайлович - кавалер орденів Трудової Слави 3 – го та 2 – го ступенів, Почесний залізничник, Сап’ян Віталій Семенович – кавалер ордена Леніна, Трудового Червоного Прапора, Почесний залізничник. Очеретнюк Валерій Григорович працював заступником начальника Мелітопольського локомотивного депо з експлуатації, Северін Федір Олексійович - заступник начальника Мелітопольського локомотивного депо з експлуатації, М’ятенко Валерій Іванович – начальник Сімферопольського локомотивного депо, та інші.
     Ліцей пишається династіями залізничників Загравних, Куланових, Чугунових, Богатирьових, Капралових, Філоненкових, які від батька до онуків пройшли навчання тут і з глибокою вдячністю згадують про це. Поглибити й закріпити знання, навички, одержані в ліцеї, допомагає практика, яку учні проходять не тільки в Мелітополі, але й у Запоріжжі, Сімферополі, Керчі, Севастополі та Дніпропетровську. Ліцей підтримує дружні зв’язки з підприємствами – замовниками.
    З 2000 року навчальний заклад очолює Потєряєв Іван Леонідович, який пройшов шлях від майстра в/н до директора. Людина чуйна, енергійна, не зупиняється на досягнутому, працює на майбутнє. Сьогодні ліцей має солідну матеріальну базу, яка дозволяє організувати навчально - виховний процес на вищому рівні. Це 2 комп’ютерних класи, 3 класи на території базового підприємства, кабінети, обладнані необхідними стендами, комп’ютерами, теле -, відеоапаратурою, бібліотека, фонд якої постійно поповнюється, актова зала з сучасною відео та аудіоапаратурою.
   Учні мають можливість поповнювати свої знання, брати участь у Всеукраїнських, міжнародних конкурсах. Так Коротнян О.О. у 2007 році виборов ІІ місце у Міжнародному конкурсі – вікторині з історії, географії, економіки і культури Словацької Республіки, нагороджений грамотою (керівник – Должкова В.В.), Морока М. стала переможцем Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості 2009 р в номінації «Ідея соборності України: народ, суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне і майбутнє» (керівник Чубун Л.О.), виборовши третє місце, Мільчинський О. – учасник Всеукраїнського конкурсу народної іграшки 2009 р.
    В ліцеї ведуться зйомки навчальних фільмів з кожної теми виробничого навчання, процес роботи, виконаний кваліфікованими робітниками в робочому ритмі з використанням нових технологій. Це допомагає забезпечити високий рівень кваліфікації, що відповідає нинішнім вимогам виробництва.
   З метою поліпшення методичної бази для професійної підготовки ліцей співпрацює з Московським державним освітнім закладом «Учебно – методический центр по образованию железнодорожного транспорта», який працює над створенням електронних підручників, мультимедійних програм.
   Викладачі загально – технічних та професійно – теоретичних дисциплін ліцею теж працюють у цьому напрямку.
Категория: Мои статьи | Добавил: МПЛЗТ (18.01.2010)
Просмотров: 748 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MPLZT© 2024